еМагазин
Image default
Бизнис

Македонската берза ги исклучи од котација акциите на „Бетон Штип“

Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 11.07.2019 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од „Бетон АД Штип“, заради стечај на друштвото.

„Акциите издадени од Бетон АД Штип ќе бидат исклучени од котација на Официјалниот пазар на берзата (Задолжителна котација), почнувајќи од 12.07.2019 година“, соопшти берзата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доставено барање за стечај на штипски „Бетон“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Алкалоид“ планира добивка од 15,3 милиони евра во 2019 година

Никола Осило

Сметката на 1ТВ блокирана од УЈП, па одблокирана откако беше платен долгот

Редакција

„Виста груп“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на АМР/МДМ систем вреден 411.000 евра

Никола Осило