еМагазин
Image default
Бизнис

Македонската берза ги исклучи од котација акциите на Струмица табак поради стечај

Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 06.03.2019 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од Струмица табак АД Струмица, заради стечај на друштвото.

„Акциите издадени од Струмица табак АД Струмица ќе бидат исклучени од котација на Официјалниот пазар на Берзата (Задолжителна котација), почнувајќи од 07.03.2019 година“, соопшти берзата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во земјава има 72.315 активни компании, третина се занимаваат со трговија

Никола Осило

Млекара Здравје ги имплементираше меѓународните IFS и BRC стандарди

Редакција

Македонски Телеком има поголем удел од А1 во приходите од мобилна телефонија

Никола Осило