еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонската берза ги исклучи од котација акциите на „Технометал Вардар“ поради стечај

Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 27.11.2019 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од „Технометал Вардар“ АД Скопје, поради стечај на друштвото.

„Акциите издадени од Технометал Вардар АД Скопје ќе бидат исклучени од котација на Официјалниот пазар на Берзата (Берзанска котација), почнувајќи од 28.11.2019 година“, соопшти берзата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комерцијална банка меѓу најголемите доверители: Каде ќе заврши атрактивниот имот на „Технометал Вардар“?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Автобуси со неисправни кочници возат низ Скопје

Редакција

Комерцијална, НЛБ и Шпаркасе банка од денеска ќе вршат исплати на пензиите

Редакција

По две години во бегство: Полицијата го приведе убиецот на Мартин Јанушев

Никола Осило