еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски телеком“ бележи раст, а „Оне.Вип“ пад во уделот на пазарот на мобилна телефонија

Агенцијата за електронски комуникации ги објави податоците за учеството на мобилните оператори на пазарот на мобилна телефонија пооделно за третиот, вториот и првиот квартал од 2018 година и четвртиот квартал од 2017 година.

Може да се забележи дека за период од четири квартали „Македонски Телеком“ бележи раст од 0,98 процентуални поени, „Оне.ВИП“ белажи пад од 0,29 процентуални поени, додека „Лајкамобајл“ бележи пад од 0,64 процентуални поени за период од четири квартали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

„Македонски телеком“ има поголем удел од „Оне.Вип“ во приходите од мобилна телефонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Лукоил“ го доби тендерот на МВР за набавка на еуродизел „тежок“ 94 милиони денари

Никола Осило

(Фото) Кирковски испишува историја: Не беше лесно, имав проблеми со мрзнење на стапалата на Аконкагва

Редакција

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

Никола Осило