еМагазин
Image default
Бизнис

„Македонски телеком“ доминира на пазарот на фиксна телефонија

Агенцијата за електронски комуникации го објави најновиот извештај за состојбите на телекомуникацискиот пазар во првите три месеци од годинава од кој може да се види дека на македонскиот пазар има 386.966 фиксни телефонски линии.

„Македонски телеком“ со 54,84% има најголем удел на пазарот на фиксни линии во првиот квартал од 2019 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Кој македонски оператор има најмногу претплатници на мобилен интернет?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Собранието распиша тендер за агенција за хотелско сместување „тежок“ 211.000 евра

Никола Осило

„Телекабел“ влегува на пазарот за мобилна телефонија, без обврзувачки договори

Редакција

„Спектартермо“ го доби тендерот на ЕСМ за замена на затворачи на турбини во три хидроцентрали вреден 1,5 милиони евра

Никола Осило