еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски Телеком“ ќе дели дивиденда од 25,9 милиони евра

Собранието на акционери на „Македонски Телеком“ АД Скопје на последната седница донесе одлука за исплата на дивиденда за 2018 година во вкупен бруто износ од 1,59 милијарди денари или околу 25,9 милиони евра, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Бруто износот на дивиденда по акција е 18,5 денари, а последен на тргување со право на дивиденда е 28.05.2019 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Македонски Телеком“ ги зголеми приходите и добивката

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Осигурување Македонија“ за три месеци оствари добивка од 29,9 милиони денари

Никола Осило

Димитров на „Прашај го министерот“ ќе одговара на директни прашања од граѓаните

Редакција

Зошто не се интонирана македонската химна на дочекот на Ципрас пред Влада: Пропуст, немање време или нешто друго?

Редакција