еМагазин
Image default
Бизнис

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на МЕПСО за услуги за мобилна телефонија вреден 159.000 евра

АД МЕПСО по распишаниот тендер за набавка на услуги за мобилна телефонија склучи договор со „Македонски Телеком“ АД Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.796.950 денари или околу 159.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Лукоил“ го доби тендерот на МВР за набавка на еуродизел „тежок“ 94 милиони денари

Никола Осило

Раст на долгот на граѓаните и фирмите на новата Листа на должници на УЈП

Редакција

Запрена постапката за разрешување на директорот на АЕК, Сашо Димитријоски

Никола Осило