еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на МВР за телекомуникациски услуги вреден 5,7 милиони евра

Министерството за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на телекомуникациски услуги за потребите на МВР за период од три години склучи договор со „Македонски Телеком“ АД Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 354.000.000 денари или околу 5,7 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Канческа Милевска координаторка на новоформираната независна пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието

Редакција

„Макпетрол“ го доби мултимилионскиот тендер на „Македонска пошта“ за набавка на гориво

Никола Осило

Македонската банка за обнова и развој преименувана во Развојна банка на Северна Македонија

Никола Осило