еМагазин
Image default
Бизнис

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на општина Карпош за мобилна телефонија вреден 128.000 евра

Општина Карпош по распишаниот тендер за набавка на услуги за мобилна телефонија за потребите на Општина Карпош склучи договор со „Македонски Телеком“ – Акционерско друштво за електронски комуникации – Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.900.000 денари или 128.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на Клиниката за гинекологија за мобилна телефонија вреден 57.000 евра

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на ЈСП-Скопје за комуникациска инфраструктура вреден 2,2 милиони евра

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на МВР за телекомуникациски услуги вреден 5,7 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фершпед“ ќе дели дивиденда во бруто износ од 1.780 денари по акција

Никола Осило

Милкица Глигорова купи 300 акции од „Алкалоид“

Никола Осило

Во земјава има 72.315 активни компании, третина се занимаваат со трговија

Никола Осило