еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на ЈСП-Скопје за комуникациска инфраструктура вреден 2,2 милиони евра

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП-Скопје) по распишаниот тендер за обезбедување на комуникациска инфраструктруа и е-клауд платформа, функционална надградба и опрема и делови за системот за контрола и управување на јавниот градски транспорт и електронска наплата на билети во возилата на ЈСП Скопје за период од 24 месеци склучи договор со „Македонски Телеком“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 138.058.873 денари или околу 2,2 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонска радиодифузија вработува 45 лица, плата до 30.326 денари

Никола Осило

Извештајот за работењето на амбасадата на САД и Џес Бејли ќе биде објавен во 2019 година

Никола Осило

Владата донесе одлука за еднострано раскинување на Договорот за концесија за рудникот Иловица

Редакција