еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Бројот на активни претплатници на мобилна телефонија во земјава на крајот од 2018 година изнесувал 1.969.109 лица, покажуваат најновите податоци на Агенцијата за електронски комуникации.

Според уделот на операторите во вкупниот број претплатници на прво место е „Оне.Вип“ со 49,25 отсто, на второ место е „Македонски телеком“ со удел од 48,60 отсто, а на трето место „Лајкамобил“ со удел од 2,15 отсто.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најнови податоци од ДИК: Пендаровски 322.605, Силјановска-Давкова 318.247, Река 79.725 гласа

Никола Осило

Груевски повторно хит во регионалните медиуми: Доби азил во Унгарија, Македонија го бара назад

Редакција

Пак се јавил само Визер: Повторно поништен повикот за субвенционирање на авиокомпании

Редакција