еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски железници-инфраструктура вработува 18 лица, плата до 23.746 денари

Јавното претпријатие за железничка инфраструктура Македонски железници-Скопје распиша оглас за вработубање на 18 лица.

Се бараат повеќе профили работници меѓу кои помлад инженер соработник за пруги, помлад градежен техничар, помлад ракувач на машина, помлад инженер соработник за енергетска ефикасност, помлад. инженер соработник за електротехнички постројки, помлад одржувач на сигнално сигурносни постројки…

Платите во зависност од работното место се движат од 18.158 денари до 23.746 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Фото: Министерство за транспорт и врски

ПОВРЗАНИ ТЕКСТОВИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен, па пуштен личниот возач на Али Ахмети, возел со регистарски таблички од друго возило

Никола Осило

Компанијата „ИНТ“ од Кочани ја доби наградата за претприемништво во земјите од Централна и Југоисточна Европа

Редакција

„Made in Macedonia“ опција и за грчките производи

Редакција