еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски железници“ вработува 33 лица, плата до 23.746 денари

Јавното претпријатие за железничка инфраструктура „Македонски железници“ Скопје распиша оглас за вработување на неопределено време на 33 лица.

Се бараат кандидати за следните работни места:

1. Телепринтерист, Оддел за организација на сообраќајот за плата од 18.158 денари.

2. Помлад инженер соработник за пруги за плата од 23.746 денари.

3. Помлад ракувач на машина (за пружни работи) за плата од 18.158 денари.

4. Помлад градежен техничар за плата од 18.158 денари.

5. Чистач на железнички постројки 2 извршители за плата од 15.830 денари.

6. Чистач на железнички постројки, делница Скопје-Велес за плата од 15.830 денари.

7. Чистач на железнички постројки, делница Скопски чвор за плата од 18.624 денари.

8. Чистач на железнички постројки, делница Скопје-Блаце-Тетово 2 извршители за плата од 15.830 денари.

9. Чистач на железнички постројки, делница Тетово-Кичево за плата од 15.830 денари.

10. Чистач на железнички постројки, делница Тетово-Кичево за плата од 15.830 денари.

11. Помлад инженер соработник за пруги, Сектор ЗОП Велес за плата од 23.746 денари.

12. Помлад ракувач на машина за плата од 18.158 денари.

13. Помлад градежен техничар за плата од 18.158 денари.

14. Помлад инженер соработник за пруги за плата од 23.746 денари.

15. Помлад инженер соработник за одржување на механизација за плата од
23.746 денари.

16. Помлад механичар за плата од 18.158 денари.

17. Помлад ракувач на машина за плата од 18.158 денари.

18. Помлад градежен техничар 2 извршители за плата од 18.158 денари

19. Помлад инженер соработник за пруги 2 извршители за плата од 23.746 денари.

20. Помлад инженер соработник за енергетска ефикасност за плата од 23.746 денари.

21. Помлад инженер соработникза електротехнички постројки за плата од 23.746 денари.

22. Помлад инженер соработник за електротехнички постројки за плата од 23.746 денари.

23. Помлад инженер соработник за електротехнички постројки за плата од 18.158 денари.

25. Помлад одржувач на сигнално сигурносни постројки за плата од 18.158 денари.

26. Помлад соработник за заштита на културното наследство, животната средина и социјалната средина за плата од 23.746 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопски „6 Мај“ купи акции во Фустеларко Борец од Битола

Редакција

Почина поранешниот претседател на Собранието, режисерот и писател Љубиша Георгиевски

Редакција

Ципрас по оставката на Коѕијас: Грција нема да прифати прием на Македонија во ниедна меѓународна организација без уставни измени

Редакција