еМагазин
Image default
Македонија

Македонските граѓани заглавени во меѓуграничната зона меѓу Хрватска и Србија и меѓу Унгарија и Србија тргнаа кон Македонија

Премиерот Оливер Спасовски информира дека сите наши државјани кои беа оставени во меѓуграничната зона меѓу Хрватска и Србија и меѓу Унгарија и Србија се тргнати со конвој кон Македонија.

– Сакам да информирам дека нашите граѓани коишто беа останати во меѓуграничната зона помеѓу Хрватска и Србија како и помеѓу Унгарија и Србија безбедно тргнаа во конвој кон мк! Се за граѓаните!, напиша Спасовски на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Многу разводи ќе има со изолацијава„: Твитер реакции за корона вирусот

Вежбај. Читај книга. Гледај филм. Седи дома: Креативни совети за „битката„ со корона вирусот

(ВИДЕО) Фитнес инструктор во Шпанија со вежби на кров ги „одржува“ Шпанците во карантин во топ форма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лекарска комора: Насилството во здравството е многу почеста појава отколку што се зборува за неа

Редакција

Се тестираат дополнителни 35 лица, во Скопје веќе има локална трансмисија на корона вирусот

Редакција

Детален преглед: Најголем број од новозаболените од корона вирусот во Струга и Скопје

Редакција