еМагазин
Image default
Бизнис

„Макмонт“ го доби тендерот на Царинската управа за одржување на објектите на граничните премини вреден 162.000 евра

Царинската управа по распишаниот тендер за тековно одржување на објекти на граничните премини склучи договор со друштвото за производство и трговија „Макмонт“ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.999.999 денари или околу 162.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Хит оил“ го доби тендерот на ЈКП Тетово за набавка на нафта вреден 241.000 евра

Никола Осило

МВР на консултантски услуги за изработка на биометриски документи ќе потроши 3.000.000 денари

Никола Осило

„Жито Лукс“ оствари добивка од 16 милиони денари за девет месеци

Никола Осило