еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Макошпед купи акции во Европа

Акционерско друштво, фабрика за чоколади, вафли и бонбони Европа АД Скопје преку Македонската берза известува дека акционерот ТД Макошпед АД Скопје преку трговска трансакција на Македонска берза се стекна со 2.150 акции од издавачот Европа, со што вкупно поседува 50.850 акции или 19.90% од вкупниот број на акции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Европа“ ја зголеми добивката за 111,5%

Во блок-трансакција продадени акции од „Европа“ за 50.000 евра

И Европа ќе им даде дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комисијата за хартии од вредност на привремени вработувања ќе потроши 1,5 милиони денари

Редакција

Заев чека во Буџетот да се врати еден милион евра, за да бројчаникот за „украдените“ пари да почне да врти

Редакција

(Галерија) Црвенковски, Ахмети, Иванов и Мицкоски не беа на подигнувањето на знамето на НАТО пред Влада

Редакција