еМагазин
Image default
Бизнис

„Макошпед“ оствари добивка од 16,1 милиони денари за девет месеци

„Макошпед“ АД Скопје за периодот јануари – септември 2019 година оствари добивка  во износ од 16.112.000 искажана во неревидираниот биланс на успех, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Остварените вкупни приходи за овој изнесуваат 62.993.000 денари и се со незначително намалување во споредба со остварените вкупни приходи за истиот период 2018 година кога биле 63.338.000 денари.

Вкупните расходи  во износ од 45.091.000 денари бележат намалување од 15% во однос на вкупните расходи за истиот период  2018 година.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакција на берзата продадени акции од „Витаминка“ за 32.500 евра

Никола Осило

„Алкалоид“ планира добивка од 15,3 милиони евра во 2019 година

Никола Осило

АПИС: Aпелираме до Владата да им овозможи да работат и автомат клубовите и казината

Редакција