еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Макостарт“ го доби тендерот на МВР за набавка на вратоврски за полицајците вреден 23.000 евра

Министерството за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на вратоврски за припадниците на полицијата склучи договор со друштвото за производство,трговија и услуги „Макостарт“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.452.354 денари или околу 23.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Гудиес“ го доби тендерот на МВР за набавка на храна за службените кучиња вреден 114.000 евра

„Линк медиа плус“ го доби тендерот на МВР за набавка на маици со кратки ракави вреден 76.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на МВР за набавка на екстра лесно гориво вреден 1,3 милиони евра

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонски железници-инфраструктура вработува 18 лица, плата до 23.746 денари

Никола Осило

Твитер ја подбра вицепремиерката: „Само што ја видов Шекеринска, чека аутостоп на Миладиновци“

Никола Осило

(Фото) „Петрунија“ со две престижни награди на Берлинале: „Ecumenical Jury Award” и „Guild Film Prize” во рацете на Теона Стругар Митевска

Редакција