еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Макпетрол“ ја зголеми добивката за 198%

„Макпетрол“ АД Скопје во периодот јанури-септември, годинава оствари добивка од 606,8 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 203 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Фото: Макпетрол

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонска радиодифузија вработува 45 лица, плата до 30.326 денари

Никола Осило

Почнува со работа универзалниот снабдувач на електрична енергија ЕВН Хомe

Редакција

Средба Заев-Ахмети: За „метлата“ прво ќе водат разговори во СДСМ и ДУИ

Редакција