еМагазин
Image default
Бизнис

Макпетрол откупи сопствени акции

Од Макпетрол АД Скопје преку Македонската берза известуваат дека компанијата се стекнала со 526 сопствени акции и сега поседува 9.764 сопствени акции што претставува 8,69% од вкупниот број на акции на издавачот Макпетрол.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тутунски комбинат Прилеп во загуба

Редакција

Буџет за 2019 година: Владата одвои повеќе пари за претседателот Ѓорѓе Иванов

Никола Осило

БИМ АД Свети Николе оствари добивка од 7,6 милиони денари за шест месеци

Никола Осило