еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Макпетрол“ за три месеци оствари добивка од 1,2 милиони евра

„Макпетрол“ АД Скопје во првите три месеци од годинава оствари добивка од 75,1 милиони денари или околу 1,2 милиони евра, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Во овој период, компанијата оствари оперативни приходи од 4,6 милијарди денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Второосмничениот во „Рекет“ Зоран Милески – Кичеец пуштен во домашен притвор

Редакција

ЈСП Скопје вработува 12 лица, плата до 40.798 денари

Никола Осило

Ќе ја забрани ли Владата пластиката за еднoкратна употреба по примерот на ЕУ?

Никола Осило