еМагазин
Image default
Бизнис

„Макпромет“ со загуба ја почна 2019 година

„Макпромет“ АД Штип во првите три месеци од годинава оствари загуба од 699.000 денари, што е намалување во однос на истиот период минатата година кога загубата на компанијата изнесувала околу милион денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Експозитурите на НЛБ банка ќе работат со скратено работно време

Редакција

Намален бројот на невработени во Македонија

Никола Осило

Со купувањето на Охридска банка од Шпаркасе: Глигор Бишев повторно меѓу „најголемите“ во банкарскиот пазар

Никола Осило