еМагазин
Image default
Бизнис

„Макпромет“ за девет месеци оствари добивка од 1,4 милиони денари

„Макпромет“ АД Штип во периодот јануари-септември, годинава оствари загуба од 1,4 милиони денари, што е подобрување на резултатот во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала загуба од 2,2 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Народната банка распродава автомобили: По багателни цени се нудат Ауди А6, Форд Мондео, Цитроен Ц4…

Никола Осило

„Лукоил“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на гориво

Никола Осило

„Оли-травел“ го доби тендерот за општина Куманово за превоз на ученици вреден 76 милиони денари

Никола Осило