еМагазин
Image default
Локално

Малолетна кавадарчанка обљубена од малолетен роднина 

Малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина. Информацијата ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

– На 22-ри овој месец во 21:00 часот во Полициската станица во Кавадарци лицето О.К. пријави дека нејзината малолетна ќерка била обљубена од нивен малолетен роднина од Кавадарци, соопшти Додевски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Денеска повторно протести: Еве кои улици во Скопје ќе бидат блокирани

Редакција

Пожарникар во Охрид претепал двајца колеги

Никола Осило

СВР Тетово поднесе кривична пријава против лицето кое си ја уби сопругата во Мала Речица

Редакција