еМагазин
Image default
Локално

Малолетници ќе направеле „беља“ играјќи си со оган во училиште во Скопје

На 09.09.2019 во 13.28 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека настанал пожар во малата спортска сала од основно училиште, информира МВР.

Екипа од Бригадата за противпожарна заштита излегла на местото, но немало потреба од интервенција, бидејќи  пожарот веќе бил изгаснат. Според пријавеното, на местото биле затекнти двајца 11-годишни малолетници, кои признале дека се обиделе да запалат два душека за вежбање во салата, а потоа со вода го изгаснале огнот. Увид извршила екипа на СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драма во гостиварско: Зетот го застрелал таткото на невестата

Никола Осило

Трагедија во Велес: Починал палејќи сува трева

Никола Осило

Со пиштол и се заканувал на вработена во обложувалница, па си заминал

Никола Осило