еМагазин
Image default
Локално

Малолетник физички нападнал 58-годишен скопјанец пред кафана

На 17.10.2019 околу 13.50 часот во СВР Скопје, С.Г.(58) од Скопје, пријавил дека на 15.10.2019 околу 20.30 часот, пред угостителски објект на ул.„Индира Ганди“,  поради нарушени меѓусебни односи, бил физички нападнат од страна малолетник од Скопје, информира МВР.

Сочинет е  записник за констатиран прекршок по чл. 12 од ЗППЈРМ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец пријавил физички напад врз ќерката од соученичка

Никола Осило

Беровчанка ангажирала рекетари од Грчец за да изнуди илјадници евра од скопјанец

Никола Осило

(Фото) Се утврдуваат штетите во Преспа: Се расчистуваат патиштата, домаќинствата се враќаат во нормала

Редакција