еМагазин
Image default
Локално

Малолетник од Битола олеснил туѓа платежна картичка на Интернет

СВР Битола поднесе кривична пријава против 15-годишник од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“, информира МВР.

На 11.09.2019 во Битола, на веб страна, пријавениот без лично овластување и согласност извршил внесување на податоците од платежна картичка, сопственост на С.М., при што неовластено извршил уплата на парични средства.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за жител на Виница кој ширел расизам преку Фејсбук

Никола Осило

Почина пешак по удар од „шкода“ во Скопје

Никола Осило

Нови две деца и еден возрасен со мали сипаници, досега хоспитализирани 26 лица

Редакција