еМагазин
Image default
Локално

Малолетник погоден со дијабола во нога

На 05.07.2019 година во 23.23 часот пријавено е дека малолетник од с. Драчевица додека бил на нива во м.в.„Тречничка река“ во ногата бил погоден од залутана дијабола од воздушна пушка, информира МВР.

Констатирана е телесна повреда и пуштен е на домашно лекување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гостиварец го натепал таткото на сопругата

Никола Осило

Исчезна жена од Психијатарската болница Бардовци

Никола Осило

Кривична пријава за скопјанец: Со објава на Фејсбук ја загрозил сигурноста на пратениците

Никола Осило