еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мамо, мамо, дојди Катица и Лиле се степаа надвор“: Твитер реакции за „Рекет“, Јанева, Стефанова, Камчев, Боки 13…

Во јавноста и на социјалните мрежи не стивнуваат реакциите по серијата аудио и видео снимки кои ги објавува веќе неколку дена италијанскиот весник “Ла Верита“, а се однесуваат на случајот “Рекет“ на Јавното обвинителство.

Во фокусот се специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева, нејзината колешка од Специјалното јавно обвинителство, обвинителката Лиле Стефанова, осомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски, сведокот во истиот случај, бизнисменот Орце Камчев

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОК, Катица го договарала Камчев за соработник-сведок, а Боки 13 во која улога е во приказната?

Дечки, “мрачните сили“ не отидоа по рекет кај Камчев, Боки 13 беше

Ивор Мицковски: Не ви врви причата дека се е напад врз нацијата

Адвокатката Јошевска: „Русковска троа нека одмори, имаме ние време, нека не брза“

Фото: Ла Верита

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Партиско дувло: Бројот на вработени во ЕЛЕМ се зголемил за речиси 1.000 лица од 2009 до 2018 година

Никола Осило

Аферата со прислушувањето на обвинителите отвара дилеми: Кој стои зад „Големото уво“?

Никола Осило

Клиниката за гинекологија вработува 38 лица, плата до 24.000 денари

Никола Осило