еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ман импортер Македонија“ го доби тендерот на „Национални шуми“ за набавка на камиони вреден 685.000 евра

ЈП „Национални шуми“- п.о.-Скопје по распишаниот тендер за набавка на товарни возила (камиони) склучи договор со друштвото за производство, промет, застапување и посредување „Ман импортер Македонија“ ДООЕЛ Илинден.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 42.244.000 денари или околу 685.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фабрика Карпош откупи 5.981 сопствена акција

Никола Осило

„Тази датум не е датум“: Твитер реакции по средбата на Заев со Меркел

Редакција

Во пресрет на Велигден: Италијанците купуваат македонско јагнешко по багателни цени

Никола Осило