еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Мапа на „големото бегство“ на Груевски низ Балканот

Податоците од македонската, албанската и црногорската полиција сега даваат релативно прецизна мапа од бегалската рута по која екс-премиерот Никола Груевски преку Балканот стигна до Унгарија каде што побара политички азил, објави Балкан инсајт.

Сепак, се уште е мистерија од која точка и кога Груевски влегол од Македонија во Албанија.

Целата сторија на Балкан инсајт, ТУКА.

Фото: Балкан инсајт

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Албанска полиција: Груевски влегол пеш во Албанија, несомнено нелегално

Кој му помогнал на Груевски да влезе нелегално во Албанија?

Нема ни куќа, ни стан, ни автомобил: Каков имот пријавил бегалецот Никола Груевски

На крај Груевски на Фејсбук ќе ни раскаже како избегал

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жбогар: „Рекет“ не влијае на европерспективата, да се најде решение за иднината на СЈО

Редакција

Поранешниот политичар, Имер Селмани ќе се испроба и во градежништво, почна да го гради Гарден Ин Ресиденс

Редакција

Пред референдумот за името, прочитајте го целиот договор со Грција

Редакција