еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

МАПАС распиша тендер за набавка на две лимузини на лизинг

Агенција за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување (МАПАС) распиша оглас за набавка на две лимузини преку оперативен лизинг.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.906.779 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Кернел груп“ го доби тендерот на Централниот регистар за набавка на решение за обединети комуникации вреден 282.000 евра

Никола Осило

Уште две лица тестирани за короновирус, едното негативно, дополнителни тестирања за второто

Редакција

(Видео) На обележувањето на Водици во Скопје физички и вербално нападната новинарка на Канал 5

Редакција