еМагазин
Македонија

МАПАС: Сопругата на поранешниот министер Спиро Ристовски никогаш не била вработена кај нас

Сопругата на поранешниот министер Спиро Ристовски, Маја Ристовска, никогаш не била вработена во Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување – МАПАС, информираат од МАПАС.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пак ќе може да биде градоначалник: Казната на Стојчев за шверц на цигари од 18 намалена на 6 месеци

Редакција

Советот на јавни обвинители едногласно одлучи да почне постапката за разрешување на Јанева

Редакција

Министерството за одбрана објави оглас за прием на 125 професионални војници во Армијата

Никола Осило