еМагазин
Image default
Бизнис

Маринис Стратопулос предложен за нов член на Надзорниот одбор на Стопанска банка Скопје

Собранието на акционери на Стопанска банка АД – Скопје да го именува Маринис Стратопулос за член на Надзорниот одбор, предлага банката во одлуката за претстојното Собрание акционери закажано за 29 мај.

„Мандатот на членот на Надзорниот одбор е со времетраење од четири години од денот на стапување во сила на оваа Одлука. Оваа Одлука стапува во сила на денот на донесување, а ќе се применува од денот кога кандидатот ќе добие согласност од Гувернерот на Народна банка за негово именување за член на Надзорниот одбор“, пишува во одлуката објавена преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стопанска банка Скопје оствари добивка од 44,6 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Странските инвеститори во Македонија бараат политичка стабилност и предвидлива деловна клима

Редакција

Распишан оглас за вработување во Канцеларијата на премиерот Зоран Заев, плата до 37.631 денар

Никола Осило

Акциите на Комерцијална банка, Алкалоид и НЛБ Банка најтргувани на берзата

Редакција