еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 1,3 милиони евра

АД Електрани на Македонија – Скопје (ЕЛЕМ) по распишаниот тендер за ископ на јаловина во микролокација 6 РЕК Битола склучи договор со друштвото за трговија, производство и услуги „Марковски компани“ ДООЕЛ увоз-извоз – Битола.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 82.600.000 денари или околу 1,3 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тендер „тежок“ 3,5 милиони евра: ЕЛЕМ ќе користи помошна механизација за РЕК Битола од „Марковски компани“

ЕЛЕМ без тендер склучи договор со „Марковски компани“ вреден 92 милиони денари

„Марковски компани“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 72 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По втор пат усвоен нацрт амандманот со кој во Уставот „Република Македонија“ се заменува со „Република Северна Македонија“

Редакција

МИА анализира: Каков е распоредот на силите во грчкиот Парламент пред ратификацијата на Договорот од Преспа

Редакција

Народна банка: Каматите на кредитите и во јануари продолжуваат да паѓаат

Редакција