еМагазин
Image default
Бизнис

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на браваро-заварувачки услуги вреден 150.000 евра

Акционерското друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија, во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на браваро-заварувачки услуги на репарација на работни кола од млинови (РЕК Битола) склучи договор со друштвото за трговија, производство и услуги „Марковски компани“ ДООЕЛ увоз-извоз Битола.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.204.000 денари или околу 150.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕСМ за машински интервенции во РЕК Битола вреден 287.000 евра

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 1,3 милиони евра

Тендер „тежок“ 3,5 милиони евра: ЕЛЕМ ќе користи помошна механизација за РЕК Битола од „Марковски компани“

„Марковски компани“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 72 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Порше лизинг“ го доби тендерот на Општина Василево за набавка на возило вреден 1,4 милиони денари

Никола Осило

ЕЛЕМ распиша мултимилионски тендер за ископ во РЕК Битола

Никола Осило

На кој број да го пријавите работодавецот ако не ви исплатил К-15

Редакција