еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Март: Пошто го губиме статусот на УНЕСКО, притвор за Миле Јанакиески„: Твитер реакции

На социјалните мрежи не стивнуваат реакциите за тоа дали Охрид и државата ќе успеат до февруари да ги исполнат барањата на УНЕСКО, за да нашата најпозната туристичка дестинација не се најде на листата на загрозени подрачја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како ќе се урнат 409 дивоградби во Охрид за да се исполни условот за УНЕСКО, кога една дива платформа на Матка неможат да срушат

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Охриѓани треба да рушат дневно по 8 дивоградби за да го исполнат условот на УНЕСКО. Ако почнат денес!„: Твитер реакции

Охрид има рок до февруари да се справи со дивоградбите, ако не УНЕСКО ќе го стави на листата на загрозени подрачја

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Силјановска жестока и остра во интервју за „360 степени“: Една фамилија сега е заменета со друга

Редакција

(Фото) Луксузен превоз со приватни авиони, јахти и хеликоптери на македонскиот пазар

Никола Осило

(Галерија) Ирена Ристиќ во интервју за „еМагазин“: Ако си на функција должен си да најдеш решение, а не оправдание

Силвана Жежова