еМагазин
Image default
Локално

Машиновозач забележал машки труп на пругата Велес – Градско

На пругата Велес – Градско кај железничката станица „Згрополци“  вчера во 18.45 часот машиновозач забележал тело на маж на пругата, информира СВР Велес.

Како што појасни портпаролот Верољуб Додевски, по извршeниот увид утврдено е дека се работи за шеесет и двегодишен жител на Велес М.О.,  а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Свечено доделени наградите на Општина Штип: Наградени Ангелов, Наков, Азески

Редакција

Несекојдневен случај во Струга: Ја натепал сопругата и три дена ја држел заклучена во соба

Никола Осило

Трагедија: Автобус прегази маж на автопатот Гостивар-Тетово

Никола Осило