еМагазин
Image default
Локално

Маж и жена пронајдени починати во стан во Битола

Како што соопштија од Јавното обвинителство, дежурен јавен обвинител извршил увид во стан на улица „Климент Охридски“ во Битола, каде се пронајдени безживотни тела на маж и жена, на возраст од 62 и 57 години.

-Во насока на расчистување на кривично-правниот настан, издадена е Наредба за вештачење на сите траги и материјални докази пронајдени и подигнати на лице место, стои во соопштението.

По наредба на јавниот обвинител телата на починатите се предадени за обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанка си ја бара 18-годишната ќерка

Никола Осило

Здружение „Стар Лагадин“: Очекуваме рушење на хотелскиот комплекс

Редакција

Четири кривични пријави за уништувањето на трската и узурпација на крајбрежјето

Редакција