еМагазин
Image default
Локално

„Мажиште“ од Скопје натепал жена по конфликт за паркинг место

На 15.12.2018 година во 13.20 часот М.Т.(43) од Скопје пријавила дека околу 12.30 часот на паркинг на улица “Св. Кирил и Методиј” од страна на непознато машко лице била физички нападната поради недоразбирање околу паркирањето, информира МВР.

По преземени мерки констатирано е дека сторител е И.К.(54) од Скопје и против него е поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Откриени 180 стебла канабис кај Блаце

Никола Осило

Скопјанец нападнат со нож по вербална расправија

Никола Осило

Летале алати и ножеви во тепачка во Тетово

Никола Осило