еМагазин
Image default
Бизнис

„МБМ архитекти“ го доби тендерот на општина Аеродром за надзор на градежни работи вреден 76.000 евра

Општина Аеродром по распишаниот тендер за надзор за вршење на градежни работи на територија на Општина Аеродром склучи договор со друштвото за архитектонски дејности, надзор и инженеринг „МБМ архитекти“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.805.786 денари или околу 78.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фершпед“ за три месеци оствари добивка од 15,4 милиони денари

Никола Осило

Сашо Симјановски по предлог на Владата нов член на Одборот на директори на Македонски Телеком

Редакција

„Макпетрол“ откупи сопствени акции

Никола Осило