еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

Мечкин Камен исчистен од ѓубрето по прославата на Илинден

Јавното комунално претпријатие „Комуна“ го чистеше целиот простор на Мечкин Камен во Крушево откако заврши централната прослава за одбележување на празникот Илинден.

Општина Крушево објави дека на работниците им се приклучи и градоначалникот Томе Христоски, порачувајќи дека хигиената е еден од приоритетите за локалната самоуправа.

– Денес поминавме еден убав ден. Го одбележавме празникот Илинден на достоинствен и мирен начин, со многу посетители од цела држава. По завршувањето веднаш пристапивме кон чистење на просторот за од утре тој да може да се користи за пикник и прошетки на крушевчани и сите туристи во Крушево, изјави градоначалникот Христоски.

МИА/Фото: Баки Шакироски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Граѓаните во ѓубре го оставија споменикот Мечкин Камен

(Галерија) Кој дојде на прославата на Илинден во Крушево

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Шар Планина „соголена до гола кожа“: За каква заштита зборува Османи?

Редакција

(Видео) Катастрофа сред Скопје: Реката Вардар како лента за отпадоци

Никола Осило

Апел: Не пријавувајте отворени огнови на Фејсбук, пријавете на 193

Редакција