еМагазин
Локално

Медицински сестри се степале на Клиниката за кардиологија

На 27.12.2018 година во 08.20 часот било пријавено дека во Клиниката за кардиологија при комплекс клиники “Мајка Тереза“ поради претходно меѓусебно недоразбирање бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу М.Т.(47) и Д.Р.(41) и двете од Скопје, вработени како медицински сестри, информира МВР.

По преземени мерки против лицата е поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Скопје изменет сообраќаен режим поради „Скопје трча 10К 2019“

Редакција

Во Вардар кај село Кочилари пронајдено тело на 77-годишен велешанец

Редакција

Внимателно да се вози во овчеполскиот регион: Снегот и ветерот прават наноси на патот

Редакција