еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Мега галерија) Израелскиот амбасадор Орјан навистина скока и прави „стој на раце“ каде ќе стигне

Израелскиот амбасадор Дан Орјан, кој ја освои македонската јавност со фотографијата од кабинетот на македонскиот претседател Стево Пендаровски, на која се гледа како прави „стој на раце“ во неговиот кабинет, навистина како што напиша на својот Фејсбук профил скока и прави „стој на раце“ насекаде, а се со цел да привлече поголемо внимание на јавноста и институциите за вклучување на лицата со попреченост во општеството.

На неговиот Фејсбук профил можат да се најдат бројни фотографии на кои ги покажува своите акробатски способности на најразлични места, од аеродром до базен, и на најразлични локации од Преспа до Тел Авив, Израел…

Секоја чест!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Странски политичари стојат на раце, македонските никако да застанат на нозе

Израелскиот амбасадор Орјан: За вклучување на лицата со попреченост во опшеството подготвен сум да направам „стој на раце“ секаде

Израелскиот амбасадор направи „стој на раце“ во кабинетот на Пендаровски

Фото: Фејсбук/Орјан

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски лаже дека братот на премиерот му сугерирал дека ќе му биде одложена казната, ако убеди пратеници да гласат за уставните измени, велат од Владата

Редакција

Веста за погрешното знаме на дочекот на Курц во Скопје хит во регионов

Редакција

МВР со детали за убиството во струшко: Го испразнил пиштолот во нив откако тргнале на него со секири

Никола Осило