еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мерко Англиска Кралица“: Твитер реакции откако струшкиот градоначалник ги предаде надлежностите

Лавина реакции на социјалните мрежи има откако струшкиот градоначалник Рамиз Мерко самоиницијативно најави дека ги предава надлежностите на општината на Владата.

Граѓаните сметаат дека тој би требало да се откаже и од платата ако не сака да се бори против нелегалните градби во општината.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мерко се откажува од ингеренциите врз Општина Струга и бара Владата да раководи со градот

(ВИДЕО) Мерко за сечењето на лента на пицеријата која е дивоградба: Кај биле властите да реагираат?

Антикорупциска отвара постапка за Мерко, за набавката на четири возила во Општина Струга

Фото: Општина Струга

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најубава вест: Собрани средствата за операција на Слободан Попов – Цобе

Редакција

Австрија нема разбирање за блокадата од Бугарија и апелира да ја тргне

Редакција

„Стентон градба“ го доби тендерот на Општина Прилеп за изградба на детска градинка вреден 2,1 милиони евра

Редакција