еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Мерко нема мерка“: Твитер за новата лимузина во која ќе се вози градоначалникот на Струга

Информацијата дека Општина Струга купи четири возила „Ауди А6“, „Шкода Октавија – амбишн“ и две возила „Шкода Рапид“, вредни 113.000 евра, која денеска беше објавена на веб страната на Бирото за јавни набавки, предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко за телевизијата ТВ24 објасни дека набавката на автомобилите била неопходна, бидејќи општината немала возила, а тие што ги имала биле хаварисани, појаснувајќи дека не се работи за луксузни возила, бидејќи според него обичните граѓани возеле автомобили вредни над 100 илјади евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тендер „тежок“ 113.000 евра: Општина Струга купи луксузно „Ауди А6“ и уште три возила од „Јосифов“

Фото: Harwoodsgroup.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Граѓански организации: Предлог-законот за Охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување

Редакција

(Фото) Кој сака да предизвика етничка и верска нетрпеливост со поставување на спомен плоча на кулата на Титов Врв?

Редакција

Твитер „врие“ за зачестените убиства: „Пукано онде, мртов таму, убиство онаму… што е ова бе?“

Никола Осило