еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Место да трошиме пари на избори да ги оставиме ДУИ да изберат со кого ќе коалицираат“: Еуфорични реакции на Твитер

Лавина реакции има на социјалните мрежи по најавата за предвремени избори откако ЕУ не и додели датум за преговори на Македонија и покрај тоа што нашата земја ги исполни сите поставени услови, па дури и го промени името со потпишувањето на Преспанскиот договор.

Граѓаните реагираат дека нови избори ќе значат повторно назадување во однос на реформите, како и дека најпрво е потребно да се спроведе попис во државата.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Ужасна трагедија во Словачка: Во сообраќајна несреќа загинаа најмалку 13 средношколци

Редакција

Почина поранешниот претседател на Собранието, режисерот и писател Љубиша Георгиевски

Редакција

МАИВП: Без денар од државата отворија работни места, си го остварија сонот и влегоа во Европа

Силвана Жежова