еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Метла ли е, центрифуга ли е?“: Твитер реакции за новите министри и реконструкцијата на Владата

По бројни најави конечно јавноста слушна од премиерот Зоран Заев, кој ќе бидат новите министри.

Според предлогот кој ќе го достави до Собранието, Трајан Димковски е предложен за нов министер за земјоделство, Насер Нуредини за животна средина и просторно планирање, Хусни Исмаили за култура, Горан Милевски за локална самоуправа и Садула Дураки за политички систем и односи меѓу заедниците.

Заев, пак освен премиер, ќе биде и министер за финансии.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев ги „запали“ социјалните мрежи: Ќе биде ем премиер, ем министер за финансии

Информацијата, очекувано предизвика низа реакции во јавноста и на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев образложи зошто ќе биде министер за финансии, Тевдовски веројатно останува советник

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии: Димковски, Нуредини, Исмаили и Милевски се новите министри

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Немал претходни заболувања и контакт со потврден случај на Ковид-19, детали за починатиот пациент од Тетово

Редакција

Ќе добијат ли СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ сериозна конкуренција во најавените нови партии

Редакција

Двојно зголемување: Македонските банки остварија добивка од 90 милиони евра за шест месеци

Никола Осило