еМагазин
Image default
Македонија

„Метлата“ ќе ги „подзамети“ директорите на 9 јули

Во врска со најавената „метла“, премиерот Зоран Заев денеска информираште дека во вторник, на 9 јули, би можеле да се донесат и првите одлуки за смена на директори.

Промени ќе има најверојатно на 20 – 25 места, директорски и кај раководители на подрачни единици.

Заев, рече, сака да ги преслуша уште еднаш аргументите зашто одлуките мора да се праведни.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Осудениот во „Диво насеље”, Халачи и пратил материјали на Фетаи за случајот ,,Монструм”

Редакција

Рангелова си поднесе оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило

Се чека на Франција за конечна одлука за датумот за преговори

Редакција