еМагазин
Image default
Македонија

Мијалков: Стилот на моето живеење не е бегањето

Поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по денешното соопштување на пресудата за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Титаник 2„, за кој доби затворска казна од три години, рече дека стилот на неговото живеење не е бегањето и доколку Апелација ја потврди оваа одлука ќе ја изврши.

“Слушнавме денеска од СЈО дека се појавиле околности без да се дадат докази. Стилот на моето живеење не е бегањето и доколку Апелација ја потврди оваа одлука ќе ја извршам“, рече Мијалков.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ибраими: Нема да бегам, тука сум роден, тука живеам и тука ќе умрам

„Буквално никој не верува дека Сашо Мијалков ќе лежи и ден од тие три години затвор“: Твитер за пресудата за Мијалков

Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими одат во притвор

Три години затвор за Мијалков, за Тачи три години и два месеци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се разработи „Криволак“: Војската на САД ќе гаѓа со „Блек хок“ хеликоптери, а потоа 2.000 војници во „Одлучен удар“

Никола Осило

Виктор Габер ги предводи нашите експерти: Формиран македонско-грчкиот комитет за ревизија на историјата

Редакција

САД почнуваат да го користат новото име Република Северна Македонија

Редакција